شیمیدانان عادل فردوسی پور عادل فردوسی پور

شیمیدانان: عادل فردوسی پور عادل فردوسی پور مجری نود سبد بسکتبال شوت کردن مهارت فردوسی پور دانلود فیلم

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری حقایقی راجع به زندگی «عمر شریف»

در زادروز میشل دیمیتری شلهوب یا همان عمر شریف، بازیگر فقید مصری، گوگل لوگوی روزانه خود را به وی تخصیص داده شده است داد و یاد او را در سراسر دنیا گرامی داشت.

حقایقی راجع به زندگی «عمر شریف»

حقایقی راجع به زندگی «عمر شریف»

عبارات مهم : زندگی

در زادروز میشل دیمیتری شلهوب یا همان عمر شریف، بازیگر فقید مصری، گوگل لوگوی روزانه خود را به وی تخصیص داده شده است داد و یاد او را در سراسر دنیا گرامی داشت.

به گزارش مهر، عمر شریف بازیگر شهیر مصری که بیش از همه جهت بازی در نقش دکتر ژیواگو آشنا می شود، هشتادو شش سال پیش در دهم آوریل به دنیا آمد. وی که کارش را در سرزمین مادری اش از نوجوانی شروع کرد، بعدها با ورود به عرصه بین المللی موفق شد جایزه گلدن گلوب ۱۹۶۲ را جهت بازی در فیلم «لورنس عربستان» فیلمی از دیوید لین کسب کند. شریف با بازی در فیلم حماسی «لورنس عربستان» شهرتی جهانی یافت. این فیلم نخستین فیلم انگلیسی زبان وی بود. او که نقش برابر پیتر اوتول بریتانیایی را بازی می کرد، نامزدی اسکار را جهت بازی در این فیلم به دست آورد.

وی سپس جهت بازی در نقش مهم فیلم «دکتر ژیواگو» در برابر جولی کریستی جلوی دوربین رفت و جایزه گلدن گلوب را به دست آورد. او سپس در نقش همسر فانی برایس بازی کرد و با باربارا استرایسند در فیلم «دختر شوخ» همبازی شد. او بازی دوام نیز در فیلم سینمایی «جزیره اسرارآمیز» در نقش «کاپیتان نمو» دارد. ایندیپندنت در گزارشی، به چهار حقیقت جالب راجع به زندگی این بازیگر فقید عرب، اشاره کرده است که در ادامه می خوانید:

۱-عمر شریف زمانی با ایان دوری خواننده انگلیسی کتک کاری کرده بود! ماجرا از جایی شروع شد که این خواننده مشهور تلاش کرد در رستوان و هنگامی که با یکی از دوستانش سر میز شام بود، به شریف بی احترامی کند. پاسخی که این خواننده دریافت کرد مشتی از عمر شریف بود! این عنوان در بیوگرافی وی به قلم ریچارد بالز ذکر شده است هست. با این حال این تنها باری نبود که شریف دست به چنین کاری زد و او با یک پلیس فرانسوی نیز کتک کاری کرد و خودش اعتقاد بود با این کار به قهرمان فرانسوی ها بدل شده است است!

۲-عمر شریف از طرفداران جدی کلوب فوتبال «هال سیتی» انگلیس بود و آن قدر طرفدار این تیم فوتبال بود که سال ۲۰۱۰ از دانشگاه این شهر، مدرکی افتخاری دریافت کرد.

۳-در هفته افتتاحیه فیلم «دکتر ژیواگو» این بازیگر آن قدر با استقبال روبه رو شد که در یک هفته ۳هزار پاکت مبنی بر پیشنهاد ازدواج دریافت کرد! عمر شریف که در یک خانواده مسیحی به دنیا آمده بود، پس از ورود به سینمای مصر با یکی از ستارگان وقت سینمای مصر به نام فاتن حمامه آشنا شد و جهت ازدواج با وی که مسلمان بود، به اسلام گروید و نامش را به عمر شریف عوض کردن داد. حاصل این ازدواج طارق شریف است که سال ۱۹۵۷ به دنیا آمد.

۴-زمانی که در کالج ویکتوریا در اسکندریه تحصیل می کرد، با یوسف شاهین و ادوارد سعید هم کلاسی بود. پس از این که در رشته ریاضی از دانشگاه قاهره دانش آموخته شد به مدت پنج سال در شغل پدر که تجارت چوب بود، مشغول به کار و پس از آن جهت آموختن بازیگری وارد آکادمی سلطنتی هنرهای دراماتیک لندن شد. شریف به زبان های انگلیسی، عربی، یونانی، ایتالیایی، اسپانیایی و فرانسوی تسلط داشت و در فیلم ها اغلب نقش یک خارجی را بازی می کرد.

حقایقی راجع به زندگی «عمر شریف»

واژه های کلیدی: زندگی | ازدواج | بازیگر | دریافت | فوتبال | انگلیسی | عربستان | فرانسوی | انگلیسی | بازیگری | خواننده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog